Pogadanka

Jak przestać przejmować się tym co mówią ludzie. Radzenie sobie z negatywnymi osobami.

Przychodzę do was z radami. Co zrobić by przestać przejmować się tym co mówią o nas ludzie? Stać się odpornym na słowne i energetyczne ataki rzucone w naszą stronę? Jak pozostać pozytywnym wobec takich zachowań?

Nie mówię, że powinniście zacząć ignorować wszystko co zostanie powiedziane. Szczególnie jeżeli usłyszycie coś od osób którym na was zależy i które chcą dla was wszystkiego co najlepsze. Często wyrażają oni swoje opinie, bądź próbują wspomóc was dobrą radą.

Ten post jest skierowany bardziej do osób, które czują, że mają wiele negatywnych i toksycznych ludzi w okół siebie. Ludzi którzy stawiają się ponad nich, których opinia sprawia, że zaczynają wątpić w siebie i swoje wszystkie dokonane dotychczas wybory. Spotykacie ich w codziennym życiu, online bądź nawet wśród członków rodziny. Wy bądźcie tymi którzy wybaczają i pamiętajcie, że ich negatywna energia skierowana do was, wróci do nich i to z podwójną mocą. Prawo karmy zawsze się sprawdza, można to łatwo zauważyć jeżeli przeanalizujecie niektóre z sytuacji w waszym życiu.

Istnieje kilka powodów dla których ludzie zachowują się w ten sposób. Spróbuję przedstawić wam te powody, abyście zrozumieli, zaakceptowali i nauczyli się ignorować i odpychać te negatywne ataki. Po przeczytaniu tego artykułu na pewno stanie się to choć trochę łatwiejsze.

1. Słabość

Zasada większości dobrze już znana. Niektórzy ludzie zachowują się wobec ciebie źle, ponieważ nie radzą sobie ze swoimi emocjami. Mają w sobie frustrację która zjada ich od środka i muszą się na kimś wyładować, dając upust negatywnym emocjom. Dzieje się to głównie przez to, że te osoby same są głęboko nieszczęśliwe i nieusatysfakcjonowane. Ta energia jest tak duża, że nie potrafią jej zatrzymać w sobie. Trzeba zawsze się oczyszcić po doświadczeniu takiej nienawiści. Szczególnie jeżeli osoba ta była wyjątkowo złośliwa. Złorzeczenia wypowiedziane z tak wielkim ładunkiem energetycznym, wycedzone przez zęby i pełne przysłowiowego jadu, mogą zanieczyszczać nasze pole energetyczne na bardzo długo.

Spójrzmy na taką osobę jak na niedojrzałą emocjonalnie. Każdy kiedyś nauczy się cierpliwości i opanowania. Jeżeli nie w tym życiu to w następnym. Niezapanowanie nad emocjami jest dużą słabością i nie łatwo się nad nad tym pracuje. Wybaczajmy tym, przed którymi dopiero otwiera się ścieżka tej nauki, na której lada chwila postawią pierwsze kroki. Myślę, że na pewnym etapie, zamiast uczucia wściekłości, że ktoś nas źle potraktował, automatycznie będziecie współczuć tej osobie tego jak się czuje. Zrozumiecie, że zachowanie tej osoby zwykle nie ma nic wspólnego z wami. Byliście po prostu w pobliżu w nieodpowiednim czasie, a wspomniana osoba dała upust swoim emocjom.

Czasami też tacy ludzie zachowują się wobec was źle, ponieważ widzą w was coś czego im brakuje, co chcieli by mieć. Może to być na przykład pewność siebie, szczęście, powodzenie, dobry wygląd. Możecie zauważyć, że tego odłamu prymitywnej nienawiści, często doświadczają celebryci.

2. Zasada lustra

Ludzie próbują dostrzec w tobie to czego nienawidzą w sobie. Osoby te niezamierzenie dostrzegają w was rzeczy i zachowania które chcą wykluczyć u siebie. To może być prawda, że macie podobne cechy, ale może to też być też zwykła niepsychotyczna projekcja. Nie ważne która odpowiedź jest właściwa, obie z nich mają jedno podłoże, brak samoakceptacji.

3. Negatywność w rodzinie

To naprawdę nieprzyjemne doświadczenie, kiedy nawracające negatywne traktowanie spotyka cię pośród rodziny bądź przyjaciół lub innych osób które powinny darzyć cię miłością. Zdarzyło mi się tego doświadczyć i z tego co wiem, wielu innym ludziom też. To nie takie rzadkie jakby mogło się zdawać. Wiem, że to nie jest łatwe szczególnie w czasie kiedy szukasz wsparcia i zrozumienia wśród takich osób. Kiedy chcesz porozmawiać, zwierzasz się z problemów, a w zamian zostajesz oceniony i skrytykowany.

Zawsze słuchaj konstruktywnego krytycyzmu, to pozwala ci się rozwijać i wzrastać. Jeżeli pracujesz nad czymś ważnym, podejmujesz znaczące decyzje czy rozważasz dalekosiężne plany, konstruktywny krytycyzm jest bardzo ważny, jeśli idzie za nim seria cennych rad i wskazówek. Jeżeli jednak ktoś krytykuje cię wyraźnie tylko po to, żeby podciąć ci skrzydła i zrównać cię z ziemią, to już inna sprawa. Jest tylko jeden sposób który może sprawić, że nie będzie to na ciebie wpływało. Musisz nauczyć się blokować takie ataki, z tego też płynie nauka. Nauka pewności i wiary w siebie, szczerej i kompletniej, nie do ruszenia. Musisz być pewny swoich wyborów i tego, że stać cię na więcej niż ci ludzie myślą, że jesteś w stanie zrobić.

Obraz Daniel Reche z Pixabay

Być może w siebie nie wierzysz, masz wiele wątpliwości i czasami zachowujesz się źle w stosunku do samego siebie. W takim przypadku, możesz zacząć wierzyć we wszystkie te negatywne schematy i kłamstwa którymi karmią cię ci ludzie. Musisz naprawdę nauczyć się to blokować i zbudować swoją pewność siebie, cegiełka po cegiełce. Wtedy ci sami ludzie przyjdą ze swoimi atakami znowu i tym razem ani drgniesz, jedynie z politowaniem uśmiechniesz. Wszyscy jesteśmy tylko lub aż ludźmi, wszyscy mamy mniej lub bardziej te same możliwości. Jeżeli dostrzeżesz, że ci po tej drugiej stronie barykady to też tylko ludzie, to ich zachowanie przestanie na ciebie tak silnie oddziaływać. To co mówią wcale nie określa ciebie i twojego życia. Jeżeli bezpodstawnie cię skrytykują, odeprzyj atak energia pozytywną, mówiąc na przykład: „Tak wiem, że mogę  zrobić więcej i stać mnie na więcej, dziękuje za twoją opinie, ale wiem kim jestem i co powinienem teraz zrobić”.

Niektórzy ludzie zawsze będą przywoływać nic nieznaczące i bezsensownie rzeczy którymi mogą sprawić, że poczujesz się gorzej. To ważne, żeby zachować samoświadomość, znać swoje wady, znać swoje zalety, by być nie do ruszenia. Jeżeli jesteś świadomy samego siebie, co potrafisz, czego nie, twoje plusy i minusy – nikt nie może wpłynąć na ciebie swoją krytyczną postawą.

Zapraszam do komentowania, dyskusji i  zadawania pytań.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *