Feng shui,  Rozwój duchowy

Jaki portfel wybrać, aby był on zgodny z zasadami feng shui? Który kolor przynosi bogactwo i szczęście?

Jaki kolor portfela działa najlepiej na przyciągnięcie bogactwa?

Może to brzmi śmieszne, ale kolor i forma portfela naprawdę może mieć wpływ na naszą sytuację finansową. Poznałam kilka osób które mi o tym opowiadały i jako, że te spotkania zbiegły się w czasie, zainteresowałam się tym tematem. Od wielu ludzi dostawałam sprzeczne informację, dlatego zdecydowałam się zagłębić w ten temat osobiście. Jak przyciągnąć jeszcze większe powodzenie finansowe tylko dzięki zmianie portfela? Okazało się, że odpowiedź znajduję się w dalekowschodnich naukach feng shui. Ku mojemu zaskoczeniu, nauka ta, nie obejmowała tylko tematu planowania przestrzeni takich jak pomieszczenia w naszym domu. Dotyczy ona także także tego jak powinny być skonstruowane nasze portfele.

Odkąd dowiedziałam się o tym fakcie, moją noworoczną tradycją jest zmiana portfela. Wypróbowałam od tego czasu kilka form i kolorów. To może brzmieć jak szaleństwo, ale naprawdę poczułam pozytywną zmianę w strefie finansów. Na pewno przyczyniło się do tego wiele czynników, ale prawdopodobnie stosowanie się do zasad fengshui także.

Feng shui jest nauką którą naprawdę warto stosować, aby wyzbyć się energetycznych bloków, stagnacji, czy negatywnych wpływów dookoła ciebie. Przekaże ci podstawowe informację o tym jaki portfel będzie odpowiedni i pomoże przyciągnąć do twojego życia bogactwo i niekończący się strumień gotówki. Jeżeli pomyślisz o tym trochę głębiej, portfel jest domem dla twoich pieniędzy, więc ma to sens, że nauki feng shui mogą być w tym przypadku pomocne. Stwórz dobre feng shui w swoim portfelu: każdy element powinien mieć swoje miejsce, nie powinno tam być ciasno, zrób porządek, pozbądź się niepotrzebnych wizytówek i rachunków.

Stare karty, rachunki, wizytówki, zdjęcia tworzą energie chaosu, rozproszenia, lęku, ciasno = biednie. Jest to energia odwrotna do tej której potrzebujemy, aby otrzymać finansowe błogosławieństwo. Twój portfel powinien wyglądać jakby był gotowy by otrzymać duży zastrzyk gotówki. Dlatego ważnym dla mnie jest, żeby posiadać czysty, zadbany uporządkowany portfel. Nie zapychaj go niepotrzebnymi rzeczami i odświeżaj go często, pamiętając o tym, żeby odkładać go w jakieś dobre miejsce kiedy wyjmujecie go z torebki/kieszeni itp.

Twój portfel powinien być w bezpiecznym, spokojnym miejscu, gdzie masz go na oku i możesz po niego sięgnąć w każdej chwili. Powinieneś także cieszyć się jego wyglądem i ogólnie powinien pasować do ciebie energetycznie. To sprowadza nas do dalszych rozważań na temat tego jak powinien wyglądać twój portfel? Powinien być duży, co do tego nie ma wątpliwości. Najlepszy jest kształt podłużny, dzięki któremu nie będziesz musiał/a składać swoich banknotów. Powinien z łatwością mieścić wszystkie twoje karty, gotówkę i monety, oraz oczywiście mieć dodatkowe puste miejsca w oczekiwaniu na więcej. Powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów, o co nietrudno teraz nawet w niewysokiej cenie.

Jedną z fundamentalnych zasad feng shui jest reprezentacja pięciu elementów. Żywioły te to: ogień któremu odpowiada kolor czerwieni, woda której odpowiada niebieski i czarny, drewno – zielony, ziemia – brązowy, metal – kolory złota i srebra oraz żółty. Tego jaki portfel do nas pasuje dowiemy się z uniwersalnych zasad feng shui (które przedstawiam poniżej) oraz naszego osobistego żywiołu, zależnego od daty urodzenia. Aby zapoznać się ze swoim chińskim znakiem zodiaku i tym samym naszym żywiołem można w tabeli pod tym linkiem.

Kolor czarny

Jest to najpopularniejszy kolor używany do tworzenia akcesoriów galanteryjnych, w tym portfeli. I całe szczęście, że to klasyka! Bardzo dobrze. Czerń jest idealnym kolorem dla portfeli. Reprezentuje bogactwo i dobrobyt. Jeżeli chcesz, żeby twój biznes się rozwijał, kariera nabierała tempa, a pieniądze płynęły, jest to świetny wybór. Szczególnie dla osób których osobistym żywiołem jest woda lub drewno (osoby których żywiołem jest ogień lub ziemia bądź metal powinny jednak zdecydować się na coś innego).

Kolor niebieski

Kolor niebieski symbolizuję energetycznie wodę, jest to prastary symbol dobrobytu. Może być dobrym wyborem, jeżeli będziesz ostrożny i dopasujesz go do swojego żywiołu urodzenia. Potrzebujesz przecież tylko przypływu gotówki, nie odpływów i przypływów. Jeżeli twoim żywiołem urodzenia jest woda, sięgnij po niebieski portfel bez obaw. Odradzam to jednak osobom których żywiołem jest ogień lub metal.

Kolor brązowy

Jest prawdopodobnie, zaraz po czerni, najpopularniejszym kolorem używanym do produkcji portfeli. Kolor ten przypisany jest ziemi, oznacza więc stabilizację finansową, ogranicza wydatki. Nie jest zbyt dobrym wyborem dla ludzi z żywiołem ognia i wody, ale za to idealnym dla osób z żywiołem ziemi lub metalu. Prócz tego mamy dostępnych tak wiele wariacji i różnych stylów w tym kolorze, bez ograniczeń.

Kolor zielony

Kolor ten jest powiązany z elementem drewna, jest świetny na nowy początek. Jeżeli chcesz mieć nowy, świeży start, a twoim elementem urodzenia jest drewno bądź woda, zielony portfel będzie świetnym wyborem. Z takim portfelem zapomnisz o finansowych niepowodzeniach z przeszłości. Przyjdą do ciebie nowe okazje i oferty biznesowe. Kolor zielony zapewni pozytywny przepływ energii.

Kolor czerwony

No i nareszcie mój faworyt, jako osoby związanej z elementem ognia. Mimo tego w tym roku zdecydowałam się o pochodny od czerwonego, róż. Kolor czerwony przynosi bogactwo i dobrobyt i jest często wybierany przez znawców feng shui. Należy pamiętać jednak, że ten kolor pasuje do elementu ognia oraz drewna. Jest to kolor bardzo aktywny, może przynosić dobre sytuacje powiązane z finansami, ale i też negatywne. Dlatego ufaj swojej ocenie i instynktowi, który podpowie ci, czy jesteś gotowy na czerwony portfel. Polecam także aby osoby związane z żywiołem wody, metalu lub ziemi unikały tego koloru.

Inne kolory

Ogólnie mówiąc im ciemniejszy jest kolor tym posiada większą moc przyciągania, dlatego dobrym wyborem są kolory nasycone bądź ciemne. Ja w tym roku zdecydowałam się na landrynkowy wręcz róż i czuję się z tym świetnie. Istnieje tyle wspaniałych wzorów i faktur, że nie możecie zdawać się jedynie do zasad feng shui, dlatego pamiętajcie by także ufać sobie, swoim przeczuciom i odczuciom, a wtedy na pewno dokonacie świetnego wyboru.

5 komentarzy

 • Kati

  Dzien dobry.
  Bardzo interesujace tematy.Ciesze się,ze trafiłam na tą stronę i zapewne nie przez przypadek.Czy mozna prosić o e-mil ? ,poniewaz chciałam zasięgnac wiecej informacji,a takze mam pytania,ale zależy mi na kontakcie prywatnym.
  Dziękuję.
  Serdecznie pozdrawiam.

 • To temat

  Muszę przyznać, że długo zastanwiałem się nad kolorem portfela dla siebie. Zawsze miałem brązowe, ale teraz chyba wezmę czarny na próbę. Zobaczę jak będę się z nimi czuł. Braz jest o tyle dobry, ze wymaga mniej barwnika niż inne kolory co do skóry naturalnej.

 • Katarzyna

  Dzień dobry 🙂

  Mój żywioł urodzenia to Metal, czy zatem portfel powinien mieć kolor złoty, srebrny lub żółty? Jak to jest z brązem w moim przypadku, który przypisany jest do żywiołu Ziemi?
  Odkąd pamiętam moje portfele były zawsze koloru czarnego, chciałabym to zmienić.

  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *